Alsó tagozat:
Az alsó tagozatos osztályok is izgalmasan töltötték a pályaorientációs napjukat. Több osztály programjában szerepelt olyan játék, amely a különböző foglalkozásokkal, szakmákkal kapcsolatos. Sokan a város üzemeit, munkahelyeit keresték fel, így szereztek tapasztalatokat. Ellátogattak kertészetekbe, pékségbe, mentőállomásra, tűzoltósághoz, postára, tüzépre. Igazi megtapasztalást, élményt szereztek így a gyerekek.
Minden fogadó intézménynek köszönjük az együttműködést.
5.a osztály
Egyik osztálytársunk édesanyjának otthoni cukrászdájában jártunk. Három másik anyuka segítségével a gyerekeket négy csoportba osztottuk. 4 „állomáson” cukrászkodtak forgószínpadszerűen.
- kész muffinok díszítése
- kókuszgolyó formázása
- linzertészta nyújtása, kiszúróval formázása
- csokis aprósütemény nyújtása, formázása
Amíg a sütik sültek, addig „Amerikából jöttem…. „ játékot játszottunk.
Paragi Mónika megmutatta, hogyan szokta készíteni marcipánból az apró tortadíszeket.
Az 5.b osztály a pályaorientációs nap keretében a mentőállomásra tett látogatást. A gyermekek betekintést kaptam a mentőállomás mindennapi életébe. Az ott töltött idő alatt megmutatták az orvosi ügyeleti autót, és a feladatáról visszatért mentőautó belső berendezéseit megcsodálhatták a gyerekek. Az időjárás nem volt épp a legmegfelelőbb, de az élmény sok mindenben kárpótolta az osztályt.
Köszönet a mentőállomás dolgozóinak, hogy lehetőséget biztosított számukra.
A 6. a osztály a pályaorientációs nap keretében az iskolában videókat nézett a Mesteremberek sorozatból. Egy mesterséget a fiúk választottak, egyet a lányok. Megnéztük, mit csinál egy speciális tűzszerész és egy bútorfestő. Ezután sétát tettünk a városban, és megnéztük, hányféle mesterséget láthattunk.
6. b osztály
A pályaorientációs napon megismerkedtünk a fogorvos, fogászati asszisztens, masszőr, varrónő szakmákkal is. Sok mindent megtanultunk, és ki is próbáltunk, segítséggel pár tanuló még varrógéppel is megtanult varrni, és készítettek egy papírzsebkendőtartót.
Nagyon örültünk, hogy beavattak minket e szakmák rejtelmeibe, szépségeibe, nehézségeibe. Még ajándékot is kaptunk, stílusosan fogkefét és fogkrémet.
6.c osztály
A szakmákba való betekintést a pandémia miatt az iskola falain belül töltöttük.
Különféle szakmákat az internet segítségével próbáltuk közelebbről megismerni.
-A mesteremberek c. sorozaton belül több szakmát néztünk meg és beszélgettünk róla.
pl.,állatorvos,fegyverkészítő,vadállatgondozó,mezőgazdálkodás,kutyakiképző.
-Beszélgettünk a gyerekek szüleinek foglalkozásáról ,és ezt gyerekszemmel hogyan látják,tapasztalják.
-Az iskolában egy felfújt malac is megtalálható volt , annak részeivel feliratozva ezt is megtekintettük. Majd a hentes szakmáról szintén néztünk egy bemutatkozó filmet és beszélgettünk róla.
7-8. évfolyam
- október 11-én pályaválasztási börzét tartottunk. Nagy örömünkre szolgál, hogy évek óta sikeresen zajlik ez a projektünk. A környékbeli középiskolák szívesen jönnek bemutatkozni hozzánk. Az idén is 15 perc állt a rendelkezésükre az iskolák képviselőinek, amelyben bemutathatták az iskolájukban folyó munkát, tájékoztatást adhattak a következő tanévben induló osztályaikról. Köszönjük nekik, hogy igazán élményszerű intézmény bemutatót tartottak, ezzel is felkeltették diákjaink érdeklődését.
A nap elején a Csongrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársa, Dr. Tóth Éva praktikus tanácsokkal látta el a 7. és 8. osztályosokat.
9 órától a következő iskolák mutatkoztak be:
- Szegedi SZC Csonka János Technikum
- Móra Ferenc Gimnázium Kiskunfélegyháza
- Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Kollégium Kiskunfélegyháza
- Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium
- Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyháza
- Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum
- Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Műszaki Technikum
- Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és Technikum Kistelek
- Fodor József Élelmiszeripari Szakképző Iskola Szeged
- Szegedi SZC Móravárosi Szakképző Iskola
- Gál Ferenc Egyetem Technikum, Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium