Pályaorientációs nap

Alsó tagozat:

Az alsó tagozatos osztályok is izgalmasan töltötték a pályaorientációs napjukat. Több osztály programjában szerepelt olyan játék, amely a különböző foglalkozásokkal, szakmákkal kapcsolatos. Sokan a város üzemeit, munkahelyeit keresték fel, így szereztek tapasztalatokat. Ellátogattak kertészetekbe, pékségbe, mentőállomásra, tűzoltósághoz, postára, tüzépre. Igazi megtapasztalást, élményt szereztek így a gyerekek.

Minden fogadó intézménynek köszönjük az együttműködést.

5.a osztály

Egyik osztálytársunk édesanyjának otthoni cukrászdájában jártunk. Három másik anyuka segítségével a gyerekeket négy csoportba osztottuk. 4 „állomáson” cukrászkodtak forgószínpadszerűen.

• kész muffinok díszítése
  • kókuszgolyó formázása
  • linzertészta nyújtása, kiszúróval formázása
  • csokis aprósütemény nyújtása, formázása

Paragi Mónika megmutatta, hogyan szokta készíteni marcipánból az apró tortadíszeket.

Az 5.b osztály a pályaorientációs nap keretében a mentőállomásra tett látogatást. A gyermekek betekintést kaptam a mentőállomás mindennapi életébe. Az ott töltött idő alatt megmutatták az orvosi ügyeleti autót, és a feladatáról visszatért mentőautó belső berendezéseit megcsodálhatták a gyerekek. Az időjárás nem volt épp a legmegfelelőbb, de az élmény sok mindenben kárpótolta az osztályt.

Köszönet a mentőállomás dolgozóinak, hogy lehetőséget biztosított számukra.

A 6. a osztály a pályaorientációs nap keretében az iskolában videókat nézett a Mesteremberek sorozatból. Egy mesterséget a fiúk választottak, egyet a lányok. Megnéztük, mit csinál egy speciális tűzszerész és egy bútorfestő. Ezután sétát tettünk a városban, és megnéztük, hányféle mesterséget láthattunk.

6. b osztály

A pályaorientációs napon megismerkedtünk a fogorvos, fogászati asszisztens, masszőr, varrónő szakmákkal is. Sok mindent megtanultunk, és ki is próbáltunk, segítséggel pár tanuló még varrógéppel is megtanult varrni,  és készítettek  egy papírzsebkendőtartót.
Nagyon örültünk, hogy beavattak minket e szakmák rejtelmeibe, szépségeibe, nehézségeibe. Még ajándékot is kaptunk, stílusosan fogkefét és fogkrémet.

6.c osztály

A szakmákba való betekintést a pandémia miatt az iskola falain belül töltöttük.

Különféle szakmákat az internet segítségével próbáltuk közelebbről megismerni.

-A mesteremberek c. sorozaton belül több szakmát néztünk meg és beszélgettünk róla.

pl.,állatorvos,fegyverkészítő,vadállatgondozó,mezőgazdálkodás,kutyakiképző.

-Beszélgettünk a gyerekek szüleinek foglalkozásáról ,és ezt gyerekszemmel hogyan látják,tapasztalják.

-Az iskolában egy felfújt malac is megtalálható volt , annak részeivel feliratozva ezt is megtekintettük. Majd a hentes szakmáról szintén néztünk egy bemutatkozó filmet és beszélgettünk róla.

7-8. évfolyam

1. október 11-én pályaválasztási börzét tartottunk. Nagy örömünkre szolgál, hogy évek óta sikeresen zajlik ez a projektünk. A környékbeli középiskolák szívesen jönnek bemutatkozni hozzánk. Az idén is 15 perc állt a rendelkezésükre az iskolák képviselőinek, amelyben bemutathatták az iskolájukban folyó munkát, tájékoztatást adhattak a következő tanévben induló osztályaikról. Köszönjük nekik, hogy igazán élményszerű intézmény bemutatót tartottak, ezzel is felkeltették diákjaink érdeklődését.

A nap elején  a Csongrád Megyei Pedagógiai Szakszolgálat munkatársa,  Dr. Tóth Éva praktikus tanácsokkal látta el a 7. és 8. osztályosokat.

9 órától a következő iskolák mutatkoztak be:

• Szegedi SZC Csonka János Technikum
  • Móra Ferenc Gimnázium Kiskunfélegyháza
  • Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Kollégium Kiskunfélegyháza
  • Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Technikum és Szakgimnázium
  • Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyháza
  • Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum
  • Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Műszaki Technikum