Német vendégek Kisteleken

2005 ősszén iskolánk tanulói és tanárai felejthetetlen hetet töltöttek a thüringiai Mechterstädtben. Idén, akkori vendéglátóink, a Bertha von Suttner Iskola növendékei négy pedagógus kíséretében látogattak el hozzánk. A gyerekek a partnercsaládok, a felnőttek iskolánk igazgatójának és családjának vendégszeretetét élvezhették vasárnaptól csütörtökig. A programok nem csak érdekesek, hanem tanulságosak is voltak mindannyiunk számára. A hétfő délelőtti óralátogatásokon betekintést nyertek vendégeink a nálunk folyó munkába. Délután Szombathelyi Árpád tanyáján régészeti leleteket nézhettek meg és kézműves foglalkozáson vehettek részt. Országunk történelmének, kultúrájának megismerését jól szolgálta az ópusztaszeri Nemzeti Emlékparkban tett keddi látogatás. Kellemes órákat tölthettek szerda délelőtt Szegeden, a városnézés mellett apró emléktárgyak vásárlására is jutott idő. A legnagyobb tömeget megmozgató és az egyik legjobban sikerült programra szerda délután került sor. Az iskolánk udvarán összegyűlteket először a polgármester úr köszöntötte. A beszédek és az ajándékátadások után kis szórakoztató műsor (a Művészeti Iskola ütőegyüttese, a hatodikos és hetedikes gyerekek bajor tánca) alapozta meg az este hangulatát. A szülők fantasztikus látványkonyhát rendeztek be a helyszínen, ahol vendégeink nyomon követhették, hogyan készül az igazi magyar bográcsos pörkölt és a napjainkban egyre népszerűbb, tárcsán sült, előre bepácolt hússzelet. Az anyukák által készített salátatálak és süteményes tányérok is hamar kiürültek. Kötetlen beszélgetés, és egy jól sikerült német-magyar tanár-diák foci zárta az estét. Csütörtökön reggel fájó szívvel vettünk búcsút vendégeinktől. De a program folytatódik, hiszen az aláírt partneriskolai szerződés értelmében jövőre ismét mi látogathatjuk meg német barátainkat.
Ez a program határozatlan időre szól. Reméljük, mindig lesznek olyan tanárok és szülők, akik ilyen felelősségteljesen és lelkesen vesznek részt ebben a munkában, mint ahogy azt az idei résztvevők tették.

Kiss Imre