XXXIII. Herman Ottó Kárpát–medencei Biológia Verseny döntő

Ebben a tanévben Bálint Janka (8.b) ismét részt vett a XXXIII. Herman Ottó Kárpát–medencei Biológia Versenyen.

Ismernie kellett nagyon sok, nem csak általános iskolai tananyagot is:

  • Hazánk legjellemzőbb életközösségeit: erdők, vizek, rétek élővilágát.
  • Ökológiai alapismereteket.
  • TermészetBÚVÁR folyóirat 3 számát.
  • Az idei évben az Hortobágyi Nemzeti Park és a Balaton-felvidéki Nemzeti Park élővilágának, területének alapvető ismerete is fontos volt.
  • Herman Ottó életét és munkásságát is ismerni kellett.
  1. április 21-én a megyei fordulón 1. helyezést ért el.

Ezzel az eredményével Janka bejutott a XXXIII. Herman Ottó Kárpát–medencei Biológia Verseny döntőjébe, amelyet 2023. június 2-4-én Fertőújlakon rendeztek meg, ahova 33 magyarországi, ukrajnai, szlovákiai, erdélyi és szerbiai magyar nemzetiségű 7-8. osztályos tanuló jutott be.

A döntő előtt készíteni kellett egy PPT-t, amelyben a Kistelek környéki vizes élőhelyek bemutatása volt a feladat. A terepen ismerte meg az élővilágot, mikroszkópos vizsgálatokat is végzett. Erről az első napon 5 perces kiselőadás segítségével számolt be a zsűrinek.

A második napot feladatsorok megírásával kezdték a verseny előre megadott ismeretanyagából. Utána terepgyakorlaton vettek részt, melynek végén szintén feladatokat kellett megoldaniuk a terepen tanultakból.

Vasárnap került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre. Janka a nemzetközi mezőnyben a 13. helyet érte el.

Gratulálok Jankának ehhez az eredményéhez! További sok sikert kívánok neki!

Kis-Pál Gabriella

felkészítő tanár