III. Id. Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaverseny országos döntő

Az idén először indultunk az Id. Szántay Csaba Országos Általános Iskolai Kémiaversenyen, melyet 3. alkalommal rendezett meg a  Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.

4 fős csapatok indulhattak, 7-8. osztályos tanulók vegyesen. Kb. 140 csapat vett részt ezen a versenyen. Csapatunk, a Vegyészkék csapatnévvel indult.

A csapatnak két levelező fordulót kellett megoldaniuk és egy kisvideót készíteniük a répacukorról.

A döntőbe a 10 legjobb eredményt elérő csapatot hívták meg, melyet 2023. június 8-án rendeztek meg a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karán.

A nap folyamán több állomáson különböző feladatokat oldottak meg a tanulók. Közben látványos kísérleteket is megnézhettek, illetve saját maguk is kísérletezhettek. A verseny döntőjére plakátot is kellett készíteni, a BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Karának 150 éves történetéből.  Ezt a zsűrinek az egyik állomáson  6-7 percben be kellett mutatniuk.

Tanítványaink nagyon eredményesen szerepeltek, 1. helyezést értek el.

A nyertes csapat tagjai:

1. Bálint Janka (8.b)
  2. Keresztúri Kitti (8.b)
  3. Misik Balázs (8.a)
  4. Tornóczky Mór Péter (7.c) /sajnos ő csak a levelező fordulókon tudott részt venni/

Gratulálok a versenyzőknek az elért szép eredményeikért! További sok sikert kívánok nekik!

Kis-Pál Gabriella

felkészítő tanár