Pályaorientációs nap

1. október 28-án pályaorientációs napot tartottunk. Hagyományossá vált, hogy az alsó tagozatosok, illetve az 5. és 6. osztályos tanulók részére a pedagógusok szervezték meg a délelőttöt. Szakmákkal kapcsolatos játékos vetélkedőket szerveztek, a város különböző üzemeit, munkahelyeit látogatták meg. Városi séta keretében munkahelyeket keresgéltek. Ellátogattak pékségbe, mentőállomásra, tűzoltósághoz, postára, tüzépre, autószerelőhöz. Szétnéztek a vasútállomáson. Rengeteg élményt szereztek, sok-sok szakmát megismerhettek. Minden fogadó intézménynek köszönjük az együttműködést.

A 7. és 8. évfolyamos diákoknak a környező középiskolák képviselői bemutatták saját intézményüket. Rengeteg érdekes információval szolgáltak, bemutatókat tartottak.

A megjelent középiskolák:

Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium Kistelek

Közgé – Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum

Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium

Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Technikum, Kollégium