,,Kazinczy-emlékérmet’’ kapott iskolánk magyar szakos tanára, Faragó Ágnes

Faragó Ágnes diákjai többször is a döntőbe jutottak a „Szép magyar beszéd” versenyen

Huszonkettedik alkalommal rendezték meg Kisújszálláson a regionális, vagyis a Dunától keletre fekvő megyék általános iskolás korú tanulói számára a „Szép magyar beszéd” versenyt. A verseny döntőjén immár harmadik alkalommal az Anyanyelvápolók Szövetsége emlékéremmel tüntette ki azokat a felkészítő tanárokat, akiknek legtöbbször jutott be tanítványuk a döntőbe.

Az eddig elért eredményei miatt hat másik díjazott mellett emlékéremmel tüntették ki Faragó Ágnest, a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium magyar szakos tanárát.

 

Az emlékérmet, Pintér Attila szobrászművész munkáját és az elismerő oklevelet Juhász Judit, az Anyanyelvápolók Szövetségének elnöke és Kerekes Barnabás, a Kazinczy-díj Alapítvány elnökhelyettese adta át a díjazottaknak.