Tankerületi Szavalóverseny

A Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola meghirdette a Tankerületi Szavalóversenyét 2021. november 18-ra.

A hagyománynak megfelelően két kategóriában indulhattak a versenyzőink.

Nehéz volt eleget tenni az elvárásnak, mert vinni kellett egy kötelező verset és egy szabadon választottat is. Az 5-6. osztály  kötelező verse: Vörösmarty Mihály: A tükör

a 7-8. osztály  kötelező verse: Vörösmarty Mihály: A színház nemtője című verse volt.

A versenyen összesen 26 növendék vett részt.

Iskolánkból ezt a versenyt a II. korcsoportban Paku Renátó Péter 7.a osztályos tanuló nyerte meg, aki figyelemreméltó hangszínével, stílusos, kifejező előadásmódjával megbabonázta a zsűritagokat. Külön díjazásban is részesült a helyi iskola diákönkormányzatának zsűritagjai által is. Természetesen a közönség is óriási tapssal fogadta Renátó szabadon választott versét, amelynek szerzője és címe: Petőfi Sándor: Egy estém otthon.

Hálás vagyok a sorsnak, hogy ezen a versenyen felkészítő pedagógusként részt vehettem. Renátó teljesítménye és tehetsége kimagasló eredményt hozott számára.

Köszönettel: Szabó Zoltánné