Willkommen in Mechterstädt

Betekintés egy német iskola és egy német család mindennapjaiba, egy győztes kézilabda mérkőzés, túrázás, lovaglás, városnézés Lipcsében, strandolás és még sok megszámlálhatatlan élményben volt részünk, amikor idén, immáron hetedik alkalommal látogathattuk meg türingiai testvériskolánkat.

Magyar, német és angol szavak röpködtek a levegőben, bármerre is jártunk. Sokszor jókat derültünk félresikerült mondatainkon. Egymás megismerésére természetesen kevés volt az idő, de megpróbáltunk intenzíven átélni mindent, amit ez a hat nap adhatott. Szeretettel gondolunk a német szülőkre, akik kellemes otthont teremtettek számunkra. Barátságos viselkedésük, finom ételeik elfeledtették velünk, hogy milyen távol is vagyunk megszokott környezetünktől.

Hálásak vagyunk buszvezetőinknek, Kormányos Árpádnak és Gyöngyösi Péternek, akik a hosszú úton vigyáztak ránk.

Végül szeretnénk köszönetet mondani Nagy Sándor polgármester úrnak és Kistelek Város Önkormányzatának, hogy kiutazásunkhoz jelentős anyagi segítséget nyújtottak.

Kiss Imre