“Szép Magyar Beszéd” verseny

Ez a verseny az ifjúság anyanyelvi nevelését, a beszédkultúra javítását szolgálja.
A vetélkedő résztvevőinél a szabadon választott (magukkal hozott) 20-25 soros prózai szöveg felolvasása után a zsűri által kijelölt kötelező szöveget is értő és értető módon kellett felolvasniuk.

A verseny 2 korcsoportban folyt:
5-6. osztályosok és 7-8. osztályosok.
A területi verseny megrendezése az idei évben is a hagyományokhoz híven a Kisteleki Általános Iskolában zajlott.
A verseny 2015. február 11-én 14 órakor kezdődött.
Baks, Balástya, Csengele és a Kisteleki Általános Iskola tanulói vettek részt a megmérettetésen.
A  zsűri tagjai: Szuromi Pálné, Dr. Tóthné Facskó Zsuzsánna és Barna Andrásné volt.

Az alábbi eredményekkel zárult a területi forduló:
5-6. osztályosok:
1. helyezett: Ambrus Dorka 6.c Kisteleki Általános Iskola, felkészítő: Ménesiné Molnár Erika
2. helyezett: Tóth Panna 6.o Szent Miklós Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Kutasi Sándor
3. helyezett: Igács Brigitta Petra 6.b Kisteleki Általános Iskola, felkészítő: Tarnay Attila

7-8. osztályosok:
1. helyezett: Takó Soma 7.a Kisteleki Általános Iskola, felkészítő: Faragó Ágnes
2. helyezett: Vörös Andrea 8.o Csengelei Általános Iskola, felkészítő: Lantosé Horváth Irén
3. helyezett: Módra Luca 7.a Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Nagymihály Zsuzsanna

Gratulálunk a versenyen indult minden tanulónak. Külön köszönet a felkészítő tanároknak.

A 7-8. osztályos korcsoport győztese, Takó Soma képviseli a tankerületet a Dunától keletre eső megyék félországos fordulóján, melyet a Kisújszállási Móricz Zsigmond Gimnázium, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium 2015. április 10-12-ig rendez.

Eredményes felkészülést kívánunk !

Faragó Ágnes
munkaközösség-veztető