Országos 5. hely

 

A Curie Környezetvédelem Emlékverseny országos döntőjét 2022. április 23-án Szolnokon rendezték meg, melyen diákjaink kiváló eredménnyel szerepeltek, 5. helyezést értek el. A csapatverseny során írásbeli és szóbeli feladatokat is meg kellett oldaniuk a versenyzőknek. A 3 fős csapatnak a környezetünkben található természetes vizek szennyeződéséről kellett kiselőadás tartani, amely nagyon jól sikerült. A lányok és felkészítőjük sokat készültek. Az előadás elkészítéséhez a terepen gyűjtőmunkát és megfigyeléseket végeztek. Különböző szempontok szerint vizsgálták meg a vízminőséget, betekintést nyertek a környékbeli vizek életközösségébe.

Csapattagok: Bitó Liliána 8.b, Kiss Gréta 8.c, Rácz Emma 8.a

Felkészítő tanáruk: Kis-Pál Gabriella

Szeretettel gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáruknak!

További sok sikert, eredményes versenyzést kívánunk!