Karácsonyra várva

Hagyománnyá vált iskolánkban, hogy az osztályok feldíszítették a Petőfi utcára néző ablakokat. Olyan, mintha kinyílt volna  egy nagy adventi kalendárium.

Advent minden vasárnapját követő hétfő reggel összegyűltünk iskolánk aulájában, ahol együtt meggyújtottuk az adventi koszorú gyertyáit. Az első gyertyagyújtáskor a műsort a 4.a osztály adta. Felkészítő tanáraik: Ambrusné Zsemberi Mónika, Rényi-Csáki Cintia és Szabó Zoltánné.  A második alkalommal az 5.c osztályosok készültek megható műsorral. Felkészítők: Hegedűs Erika és Szabó Zoltánné. A harmadik és negyedik gyertya is fellobbant miután karácsonyi dalokat hallgattunk Gömöri Virág 7.a osztályos tanuló és édesapja, Gömöri Balázs előadásában, majd a 6.b osztály verses énekes produkciójának tapsoltak iskolánk tanulói. Felkészítő: Dobcsányiné Rehák Rózsa és Szabó Zoltánné. Minden alkalommal a technikai segítséget Pál Patrik Attila biztosította.

December 12-től az osztályok mézeskalácsot sütöttek. Az alapanyagokat köszönjük az SZMK-nak, illetve a mézet a Kistelek és Környéke Méhész Egyesületnek.

December 14-én a testnevelés munkaközösség jó hangulatú sportdélutánt szervezett, melyen nagyon sok diák kipróbálhatta ügyességét.

December közepe, akkor karácsonyi vásár az iskolában. December 15-én minden osztály megcsillogtathatta kreativitását. Kicsik és nagyok lepték el az aulát, az árusok kínálgatták portékájukat. A 8. osztályosok hagyományosan a gasztronómiai élményt biztosították a vásár idején.

December 18-án a természettudományos és matematika munkaközösség készített a tanulók számára érdekes feladatokkal tarkított versenyt. A részt vevő gyerekek különféle feladatokat oldottak meg az egyes állomásokon.

Az utolsó előtti tanítási napon minden évben a Kisteleki Alapfokú Művészeti Iskola növendékei adnak koncertet iskolánk tanulóinak. Így történt ez ebben a tanévben is. Színvonalas muzsikával, tánccal, énekkel, hangszeres produkciókkal kápráztatták el diákjainkat. Köszönjük, hogy szép műsorukkal színesítették a hét programját.

A téli szünet előtti utolsó tanítási napon a hagyományoknak megfelelően diákjaink a templomban megtekintették a hittanos gyerekek Betlehemes játékát. Felkészítő: Harmat József hittanoktató.