Karácsonyi projekthét a Kisteleki Általános Iskolában

Iskolánkban 2014. december 15-19. között került megrendezésre a karácsonyi projekthét. Az ünnepkörhöz kapcsolódó foglalkozásokat szerveztünk tanulóinknak. Ezekre délelőtti tanítási órák keretében és délutáni foglalkozásokon került sor.
Felső tagozatos osztályaink a világ 13 országának karácsonyi szokásait mutatták be. Megismerhettük az Amerikai Egyesült Államok, Finnország, Spanyolország, Oroszország, Ausztrália, Mexikó, Anglia, Olaszország, Izland, a Dél-afrikai Köztársaság, Japán, Németország és Lengyelország hagyományait, karácsonyi ételeit.
A hétfő az ajándékkészítés jegyében telt, kézműves délutánt szerveztünk. Már ezen a délutánon legyúrtuk 600 főre a mézeskalács tésztáját. Kedden egész nap sütöttünk. A frissen kisült mézeskalácsok illata lengte be az egész iskolát. Szerdán szebbnél szebb minták kerültek a süteményekre. Ezen a napon tartottuk hagyományos karácsonyi kézműves kiállításunkat. Csütörtökön a művészeti iskolában tanuló diákjaink színvonalas hangversenyén vettünk részt. Az utolsó tanítási napon az ünnep hangulatát emelve a hittanos gyerekek műsorát tekintettük meg a templomban.
A gyerekek nagyon élvezték ezt a mozgalmas és tartalmas hetet, melynek sikeréhez a pedagógusok aktív részvételére is szükség volt, ezt ezúton is köszönjük kollégáinknak. Köszönetünket fejezzük ki a Kisteleki Nyugdíjas Klub vezetőjének, Horváthné Ica néninek és tagjainak, Zámbóné Amálka néninek, a Kisteleki Városvédő Egyesületnek, Harmath József hitoktatónak, a Kisteleki Alapfokú Művészeti Iskola tanárainak a munkájáért.
Az eseményeken készült fotókat a galériában tekinthetik meg.

Kisteleki Általános Iskola vezetősége