“Ifjak Nyílzápora”

Különleges élmény részesei lehettek iskolánk diákjai az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban. Magyar Attila főszervező meghívására a „Nyílzápor” keretében részt vehettünk egy rendkívül érdekes X. századi hadibemutatón. Hagyományőrzők segítségével elevenedett meg előttünk a 907-ben lezajlott pozsonyi csata, melyet Árpád fejedelem hadai vívtak a keleti frank seregekkel. A történelmi hűségnek megfelelően a magyar könnyűlovasság megsemmisítő vereséget mért az ellenségre,…melyben nagy szerepet játszottak a mi ifjaink nyilai is!

Köszönjük az Emlékpark munkatársainak és Magyar Attilának a lehetőséget, valamint azoknak a lelkes szülőknek a segítségét, akik elkísérték ifjú íjászaikat a kirándulásra!

2014. június 29.