Rendhagyó „Szép magyar beszéd verseny” iskolai fordulója

Az idei tanévben a Kazinczyról elnevezett „Szép magyar beszéd verseny” nem a hagyományos módon zajlott iskolánkban. A járványhelyzet miatt helyi fordulót rendeztünk, melyet 2021. március 2-án 14 órai kezdettel tartottunk meg.

A vetélkedő résztvevőinek a szabadon választott (magukkal hozott) 20-25 soros prózai szöveg felolvasása után a zsűri által kijelölt szöveget is értő és értető módon kellett felolvasniuk.

A versenyen iskolánk tanulói közül 22 tanuló vett részt.

Két korcsoportban, az 5-6. osztályosok és 7-8. osztályosok mérték össze (értő és értető) olvasási tudásukat. Mindkét korcsoportban 12-12 tanuló indult.

A zsűri tagjai: Váradi Gáborné és Kiss Imre.

Az alábbi eredményekkel zárult az iskolai forduló:

5-6. osztályosok:

1.helyezett:
Bálint Janka 6.b

2.helyezett:
Kiss Géza 5.a
felkészítő tanára: Frányó Judit

3.helyezett:
Békési Laura 6.a
felkészítő tanára: Szabó Zoltánné

7-8. osztályosok:

1.helyezett:
Benedekfi Viktória Bernadett 8.a

2.helyezett:
Jójárt Lotti 8.a
felkészítő tanára: Csekő Izabella

3.helyezett:
Hegedűs Anna 7.d
felkészítő tanára: Hegedűs Erika

A helyi forduló színvonalas megrendezéséhez köszönetet mondok iskolánk vezetőségének.
Szeretném megköszönni a tanulók felkészülésében nyújtott segítséget magyar szakos kollégáimnak, s gratulálok minden diák szorgalmas, színvonalas felkészüléséhez.

Reméljük, a következő tanévben már hagyományos módon, a területi forduló is megrendezésére kerülhet.

Faragó Ágnes
versenyszervező