Szép Magyar Beszéd Területi Verseny a Kisteleki Általános Iskolában

A Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd Versenyen a balástyai, csengelei, kisteleki iskolák tanulói közül kerül ki, ki képviseli a Kistelek Járási Tankerületet a félországos versenyen.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Kazinczy-díj Alapítvány – Péchy Blanka emlékére kuratóriuma a 2019/2020.tanévre meghirdette az általános iskolák 5-8.osztályos valamint az e korosztálynak megfelelő középiskolai osztályok tanulóinak a Kazinczyról elnevezett Szép Magyar Beszéd versenyt a 7-8.korosztály tanulóinak ez regionális versennyel, „félországos” döntővel egészül ki.

A területi versenynek 2020.02.04-én a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium adott otthont, mely két korcsoportban „5-6.oszt.” és „7-8.oszt.”tanulói mérték össze tudásukat.

A verseny résztvevőinek egy kötelező és egy magukkal hozott 20-25 soros prózai szöveget kellett felolvasniuk, értő és értető módon.

Az 5-6. évfolyamosoknál 9 tanuló, a 7-8. osztályosoknál 5 tanuló versenyzett, (7-8.évfolyamosoknál kívánatos az esszé vagy tanulmányrészlet).

Két főből álló zsűri hallgatta meg a versenyzők felolvasását: Dr.Tóthné Facskó Zsuzsanna és Gergelyné Godó Mária.

A területi forduló az alábbi eredményekkel zárult:

5-6. osztályosok:

1. helyezett: Molnár Fruzsina 6.d Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, felkészítő: Hegedűs Erika
  2. helyezett: Hegedűs Anna 6.d Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, felkészítő Hegedűs Erika
  3. helyezett: Katona Angelika 6.o. Csengelei Általános Iskola, felkészítő Lantosné Horváth Irén

7-8. osztályosok:

1. helyezett: Hegedűs Boglárka 8.o. Csengelei Általános Iskola, felkészítő Lantosné Horváth Irén
  2. helyezett: Jójárt Lotti 7.a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium, felkészítő Barna Andrásné
  3. helyezett: Péter Boglárka 8.a Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, felkészítő Nagy Mihály Zsuzsanna

A verseny eredményének kihirdetése után a zsűri hasznos tanácsokkal látta el az érdeklődő tanulókat.

A regionális forduló a Dunától keletre eső megyék tanulói részére 2020. március 27-29-én Kisújszálláson kerül megrendezésre.
Gratulálunk a győztesnek, Hegedűs Boglárkának és felkészítő tanárának, akiknek sok sikert kívánunk!

Faragó Ágnes
a verseny szervezője