Közlekedjünk Együtt, Vigyázzunk Egymásra! KEVE program

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatóság Közlekedésbiztonsági Osztálya közlekedésbiztonsággal kapcsolatos programot indított általános iskolások számára, melyhez a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium is csatlakozott.

Intézményünkben a 2019/20-as tanévtől felmenő rendszerben valósul meg a program bevezetése.

Az első osztályos tanulók játékos formában ismerkedhetnek meg a gyalogos és kerékpáros közlekedés alapszabályaival. Szituációs játékok, feladatlapok, színezők, dramatikus játékok és terepgyakorlatok segítik az ismeretek élményszerű és gyakorlati elsajátítását.

A program lebonyolítását az első osztályban tanító pedagógusok és a Kisteleki Rendőrkapitányság munkatársai közösen végzik.

Reméljük, hogy a KEVE program segíti majd a gyermekeket a figyelmesebb, tudatosabb, biztonságosabb közlekedésben!

Domonicsné Mucsi Krisztina

Sándorné Lajkó Gabriella