Megyei népdaléneklési verseny

A Gedói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és a Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézete közösen meghirdette megyei népdaléneklési versenyét, 2019. május 21-ére.

A verseny célja: A magyar népművészet-ezen belül a népdalok- megismerése, megbecsülése, magas szintű megszólaltatására való ösztönzés, a népzenei hagyományok iránti érdeklődés felkeltése volt.

Témája: Egy népdalcsokor összeállítása, előadása kíséret nélkül, szólóénekléssel.

Értékelés: tiszta intonálás, átélt, kifejező előadás, a népdalcsokor összeállítása, kiválasztása.

A versenyen összesen 28 növendék vett részt. Iskolánkból ezt a versenyt a II. korcsoportban Nagy-György Hanna 7.c osztályos tanuló nyerte, aki csodálatos énekhangjával és színvonalas előadásával egyhangúan elnyerte a zsűritagok és a közönség tetszését. Hálás vagyok a sorsnak, hogy ezen a versenyen pedagógusként részt vehettem. Hanna teljesítménye és tehetsége kimagasló eredményt hozott számára. Köszönettel: Szabó Zoltánné ( szaktanár).