Elvis tényleg mindenhova elvisz!

Hogyan került a Kisteleki Általános Iskola udvarára egy vidám színekben pompázó Trabant?

A kérdésre nagyon egyszerű a válasz. Iskolánk pedagógusai fontosnak tartják, hogy tanulóink megtanulják elfogadni a fogyatékkal élő embereket. Ennek kapcsán Kurucsai Szabolcs látássérült, az Árboc Egyesület elnöke évek óta érzékenyítő órákat, foglalkozásokat tart gyerekeinknek. Szabolcs Kisteleken járt általános iskolába, a mostani intézmény jogelődjében, a Rákóczi iskolában tanult. Természetes, hogy volt tanítványunk felvilágosító munkáját mindenképpen segíteni szeretnénk. Feladatának tekinti a társadalmi szemléletformálást, sokat tesz a fogyatékos emberek elfogadásának elősegítéséért. Ennek a világnak a megismertetését kisgyermek korban el kell kezdeni, ezért tartjuk fontosnak, hogy Szabolcs és barátai minden évben jelen legyenek iskolánk valamelyik programján.  Az idei évben, a tavaszi projekthét keretén belül  április 25-én, csütörtökön a felsősökhöz, április 26-án pénteken az alsó tagozatosokhoz látogatott el. Most először mutatta be nappalivá alakított Trabiját, melyet az iskola udvarán minden érdeklődő kipróbálhatott. Természetesen vele volt vakvezető kutyája, Elvis is. Szabolcs egy versenyt hirdetett, akik a legszebben tudják lerajzolni az okos labradort, azok között értékes jutalmakat fog kiosztani. A diákok megtapasztalhatták, milyen nehézségekkel jár bekötött szemmel kenyeret kenni, polcot összeszerelni, mennyire bonyolult a még ismert fűszereket is felismerni. Bemutatta a Braille-írást, amelyet ma már háttérbe szorít az okos eszközök használata. Fekete László, Szabolcs kerekesszékkel közlekedő barátja szintén nem először járt nálunk. Mesélt a közlekedési, ügyintézési nehézségekről. Sok tanuló kipróbálta a kerekesszék használatát. Bizony nem volt könnyű átszállni a kerekesszékből egy autó ülésébe. Megtanulhattuk tőlük, hogyan tudunk valóban segíteni a fogyatékkal élőknek úgy, hogy az valóban segítség legyen, ne kellemetlenséget okozzunk nekik.

Fantasztikus, hogy mindketten nagy akaraterővel, humorral fűszerezve élik mindennapjaikat. Példaértékű, ahogy átlendülnek a nehézségeken, megsüvegelendő felvilágosító munkájuk. Szabolcs megfogalmazta, hogy az iskolás gyerekek csodálatos partnerek. Szeretne nekik olyan élményeket adni, amelyek elgondoltatják őket.