Kistelekiek Székelyföldön

Székelyföldi kalandozások címmel nevezett a Kisteleki Általános Iskola a Határtalanul! program keretében hetedik osztályosok számára kiírt pályázatra. A program célja, hogy a magyar gyerekek a szomszédos országok magyarlakta területeire eljutva személyesen ismerkedjenek meg a külhoni magyarság mindennapjaival.
Négy napot töltöttünk Erdélyben, a Szentegyházi Gyermekfilharmónia vendégei voltunk. A kürtőskalács-sütés, a helyi kalandpark kipróbálása, a közös éneklés a filharmónia tagjaival és Haáz Sándor karnagy úr vezetésével életre szóló élmény volt tanulóink számára.
Közben a négy nap során bebarangoltuk Erdélyt. Eljutottunk Csíksomlyóra, a nagy meleg ellenére is végigmentünk a kegytemplomtól a Hármashalom-oltárig tartó zarándokúton. Jártunk Segesváron a középkori várnegyedben, megkoszorúztuk Fehéregyháza mellett Petőfi emlékművét, megcsodáltuk a parajdi sóbányát. A gyerekek többsége először volt Erdélyben, de sokan tértek úgy haza, hogy ide vissza kell jönniük.