Magyar Diáksport Napja

2024.09.27-én a hagyományokhoz híven beneveztük iskolánkat az EURÓPAI DIÁKSPORT fontosnak tartott kihívására.

A Kisteleki Általános Iskola és Kollégium teljes gyereklétszámával 543 fő, valamint pedagógusaival 57 fő és technikai személyzetével 13 fő jelentkezett a 2024m futásra.

A rendezvényünket reggel 8 órakor a felső tagozat nyitotta meg közös bemelegítéssel, majd évfolyam rajtokkal, külön fiú és lány indulással kezdetét vette a futás.

9 órakor az alsó tagozat is csatlakozott a Magyar Diáksport Napjához, itt is hasonló metodikával évfolyam szinten külön fiú és lány rajttal indultak a versenyzők.

A futás után 14 órakor folytattuk az aktív sportolást, az iskola területén belül és kívül különböző sportolási lehetőséget biztosítottunk a mozogni vágyoknak:

– Kispályás foci bajnokság

– Lábtenisz kupa

– Asztalitenisz kupa

– Zenés torna

– Ügyességi pálya

– Kapitánylabda bajnokság

– Kerékpár túra- Város kerülés- 15 km

– Görkorcsolya, gördeszka, roller túra Ópusztaszer felé

A napot délután 16 órakor zártuk mosolygós, vidám diákokkal.