Iskolánkban rendhagyó módon emlékeztünk meg Jókai Mór születésének 200. évfordulójáról.
Csapatversenyt szerveztünk a 7-8. osztályosok részvételével. Játékos vetélkedőnk tárgya „A nagyenyedi két fűzfa” című Jókai-kisregény volt. A puzzle-összerakástól, a rajzkészítésen és a jelenet-előadáson át, az anagrammák felismeréséig sokféle érdekes feladat megoldásával mérhették össze tudásukat a gyerekek. Kilenc csapat nevezett a vetélkedőre, csapatonként 3-3 fővel. A dobogós helyezettek között csupán néhány pont különbség döntött a verseny végeztével.
I. helyezett csapat: Fűzfa Harcosok – 71, 5 pont
Barát Dominika, Farkas Réka, Pál Zsombor
II. helyezett csapat: Nagyenyedi Csapat – 70 pont
Veres Melinda, Horváth Roland, Szabó Péter Áron – 68 pont
III. helyezett csapat: Kuruc és Labanc
Gémes Benett Benjamin, Sisák László
A vetélkedő sikeres megrendezéséhez köszönjük a gyerekek felkészülését és részvételét, valamint a magyartanárok hathatós segítségnyújtását!
A szervezők: Hegedűs Erika és Ménesiné Molnár Erika
