Első díjat nyert a PÁV. rajzpályázatán a Kisteleki Általános Iskola tanulója, Nagy Anna Teréz

A Csongrád Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központja „Találd ki magad” Pályaválasztási Napok rendezvény Kreatív rajzpályázatán Nagy Anna Teréz iskolánk 8. c osztályos tanulója I. díjat nyert, melyet a rendezvénysorozat megnyitóján vehetett át ünnepélyes keretek között a Szegedi Ifjúsági Házban. A pályázatra sok szép rajzzal, festménnyel, montázsképpel készültek hetedik, nyolcadik osztályos diákjaink, s óriási öröm volt számunkra, hogy a megyéből elhozhattuk az első díjat, melyhez gratulálunk!

kep001Teri „ A lencsevégre kapott Eiffel torony” c. grafikája és az I. helyezést elért alkotó

kep002
A képen a megyei díjazottak és felkészítő tanáraik láthatóak, középen Teri és felkészítő tanára: Jobbágyné Vörös Ibolya

Az értékes képzőművészeti alkotások készítéséhez szükséges eszközöket tartalmazó táska és oklevél mellett ráadás jutalomként, mindketten ellátogathattunk egy buszos kirándulás keretében a Kecskeméti Rajzfilmstúdióba is.

Nagy élmény volt látni, hogy hogyan készítették, ill. készítik a rajzfilmeket, animációs filmeket a stúdió művészei. Belelapozhattunk a „Vízipók csodapók”, „Magyar népmesék” forgatókönyveibe, láthattuk hogyan mozdul meg egy figura. A modern 3D-s animációs film készítés során bemutatták azt is, hogy mire képes a számítógép egy speciális program segítségével. Láthattunk olyan új rajzfilmsorozatokból egy-egy részt, melyet még nem játszanak a televízió csatornákon. Sok-sok élménnyel gazdagodva tértünk haza e kirándulásról.

Köszönjük a Csongrád Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központjának e látogatás megszervezését!

Jobbágyné Vörös Ibolya – tanárnő