admin bejegyzései

Ballagás

Ismét eltelt egy év. Virágdíszbe öltözött az iskola június 17-én. A csengő hangjára elindultak a 8. osztályosok, és végig járták a jól ismert osztálytermeket. Megálltak a Petőfi szobornál, ahol Buják Napsugár elszavalt egy verset, és a végzősök egy koszorút helyeztek el, majd tovább sétáltak az iskola udvarára. Egy kattintás ide a folytatáshoz….

Nyári ügyintézés

Kedves Szülők!

A nyári szünetben hivatalos ügyek intézésére július 1-től augusztus 20-ig, minden szerdán 8 és 12 óra között van lehetőség.

Pappné Guba Éva
Intézményvezető

Megyei elsősegélynyújtó verseny

2017.05.25-én a Magyar Vöröskereszt szervezésében megyei elsősegélynyújtó versenyen vett részt iskolánk csapata, miután a mórahalmi területei versenyen első helyezést ért el.
A verseny Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban és környékén zajlott, ahová a kisteleki önkormányzat buszával érkeztünk.
Ezt követően a gyönyörű városban tettünk egy sétát, majd elkezdődött a 11 izgalmas állomásból álló verseny. Elméleti és gyakorlati feladatok voltak, ahol rengeteget tanultunk.
Gyermek kategóriában 5 csapat indult, a versenyen mi a második helyet tudtuk magunknak megszerezni.

Csapatunk tagjai:
Mészáros Alexa Klaudia – csapatkapitány
Muhel Anna
Sejben Maja
Jenei Klaudia
Bánfi János Attila

Köszönjük a felkészítést Dobcsányiné Rehák Rózsa tanárnőnek és Sejben Viktornak, a kisteleki mentőállomás mentősének!

Mészáros Alexa Klaudia
Muhel Anna

I-IV. korcsoportos atlétika diákolimpia eredményei

2017.03.31-én került megrendezésre az I. és II. korcsoportos gyermekek számára a körzeti atlétika diákolimpia verseny Kisteleken.

I. kcs. lány – II. hely

A csapat tagjai:
Rácz Klaudia
Keresztúri Kitti
Balogh Lívia
Kelemen Hanna
Békési Laura

I. kcs. fiú – II. hely

A csapat tagjai:
Szolnoki Áron
Belányi Ádám
Kis Kund
Kecskeméti Roland
Fekete Norman
Nagygyörgy Milán
Sipos Hunor

Az első korcsoport atlétáinak megyei verseny nem kerül rendezésre, csupán a II. korcsoporttól felfelé.

II. kcs. lány – I. hely

A csapat tagjai:
Jójárt Lotti
Katona Szilvia
Kószó Kamilla
Magyar Blanka
Ferenczi Sába
Pigniczki Dóra
Sisák Dorka
Szvoboda Fanni

II. kcs fiú – II. hely

A csapat tagjai:
Buknicz Bence
Haskó Bence
Kiss Olivér
Kiss Attila
Perecz László
Szabó Donát
Takó Roland

2017.04.27-én került megrendezésre a III. és IV. korcsoportos gyermekek számára a körzeti atlétika diákolimpia verseny Kisteleken.

egyéni:
Bencsik Dorka – II. hely
Nagy Tímea – III. hely
Horváth Attila – III. hely
Sutka Antal – III. hely

csapat:

III. kcs. lány – II. hely

A csapat tagjai:
Bencsik Dorka
Czifra Eszter
Kecskeméti Jázmin Napsugár
Németh Bella
Papp Nikoletta
Szabó Viktória

III. kcs. fiú – III. hely

A csapat tagjai:
Németh Milán
Haskó Dániel
Balogh Balázs
Ambrus Előd
Sutka Antal
Zudor Levente

IV. kcs. lány – I. hely

A csapat tagjai:
Gajdacsi Debóra
Gyóni Petra
Gulyás Nóra
Mészáros Eszter
Nagy Tímea
Papp Kitti

IV. kcs fiú – I. hely

A csapat tagjai:
Hell Patrik
Horváth Attila
Ócsai Kristóf
Pál Adrián
Susánszki Donát
Szvoboda Patrik

2017. május 3-án került megrendezésre az II. és III. korcsoportos gyermekek számára, a Diáksport Szövetség által meghirdetett megyei atlétika csapatverseny. A Kisteleki Általános Iskola és Kollégium a II. korcsoportban lány és fiú csapattal is, míg a III. korcsoportban lány csapattal képviseltette magát. A csapatok próbáltak mindent megtenni a lehető legjobb eredmény elérése érdeklében, melynek eredménye képen, végül a II. korcsoportos lány csapat a 7. helyen, a fiú csapat a 10. helyen, a III. korcsoportos lány csapat pedig a 7. helyen zárta a színvonalas versenyt.

A csapat tagjai:

II. kcs. lány

Ferenczi Sába Mercédesz
Jójárt Lotti Lili
Katona Szilvia
Kószó Kamilla
Magyar Blanka Tímea
Sisák Dorka

II. kcs. fiú

Buknicz Bence
Kis Olivér Márk
Kiss Attila Roland
Perecz László
Takó Roland

III. kcs. lány

Bencsik Dorka
Czifra Eszter
Kecskeméti Jázmin Napsugár
Németh Bella
Papp Nikoletta
Szabó Viktória

2017. május 4-én került megrendezésre a IV. korcsoportos gyermekek számára, a Diáksport Szövetség által meghirdetett megyei atlétika csapatverseny. A Kisteleki Általános Iskola és Kollégium lány és fiú csapattal is szerepelhetett a versenyen. A IV. korcsoportos fiú csapat a 10. helyen, a lány csapat pedig az előkelő 3. helyen zárta a versenyt.

A csapat tagjai:

IV. kcs. lány

Papp Kitti
Limpek Anna
Nagy Tímea
Gajdacsi Debóra
Gulyás Nóra

IV. kcs. fiú

Hell Patrik
Horváth Attila
Pál Adrián
Susánszki Donát
Szvoboda Patrik

2017.05.08-án szintén Hódmezővásárhelyen került lebonyolításra a Diáksport Szövetség által meghirdetett megyei egyéni III. és IV. korcsoportos atlétika verseny. A sok felkészülésnek köszönhetően nagyon szép eredmények születtek:

Bencsik Dorka – I. hely kislabdahajítás, mellyel országos döntőbe jutott
Papp Kitti – III. hely súlylökés
Gajdacsi Debóra – III. hely 1500m
Nagy Tímea – IV. hely kislabdahajítás
Sutka Antal – VI. hely 600m
Németh Bella – VI. hely 600m
Szabó Mónika – VIII. hely 1500m

Gratulálunk az elért eredményekhez a csapatoknak!

III. IV. korcsoport körzeti labdarúgó diákolimpia Balástya

2017.03.23-án került megrendezésre az III. és IV. korcsoport körzeti labdarúgó diákolimpiai bajnokság Balástyán.

III. kcs.:
1. hely – Balástya
2. hely – Algyő
3. hely – Kistelek
4. hely – Szatymaz
5. hely – Csengele

A csapat tagjai:
Jójárt Roland
Somogyi Milán
Kócsa Martin
Domonics János
Farkas Viktor
Merschdorf Dániel
Dancsok Dániel
Németh Milán
Balogh Balázs

IV. kcs.:

1. hely – Kistelek
2. hely – Balástya
3. hely – Csengele
4. hely – Szatymaz

A csapat tagjai:
Bitó Balázs
Hell Balázs
Hell Patrik
Horváth Attila
Martus Béla
Szilágyi Péter
Tóth Gábor

2017.05. 11-én kertült megrendezésre a IV. korcsoport számára megyei labdarúgó diákolimpia bajnokság Rúzsán, ahol a csapat a III. helyezést érte el.

Gratulálunk a csapatoknak!

I. II. korcsoport körzeti labdarúgó diákolimpia Balástya

2017.03.22-én került megrendezésre az I. és II. korcsoport körzeti labdarúgó diákolimpiai bajnokság Balástyán.

Eredmények:

I. kcs.:
1. hely – Kistelek
2. hely – Algyő
3. hely – Balástya

A csapat tagjai:
Belányi Ádám
Csóka Zsolt Károly
Gyurkó Zoltán
Kiss Kund
Sándor Bence
Sejben Zalán
Szolnoki Áron

II. kcs.:
1. hely – Algyő
2. hely – Kistelek
3. hely – Balástya

A csapat tagjai:
Balog Bendegúz
Buknicz Bence
Czeigersmidt Dániel
Dörmer Balázs
Kanalas Mihály Renátó
Kiss Olivér
Kiss Attila
Molnár Bendegúz
Nagy Nimród
Németh Máté
Perecz László
Takó Roland

A továbbjutó I. korcsoport megyei versenye 2017. 04. 11-én került megrendezésre Rúzsán, ahol a második helyezést érte el a csapat.

Gratulálunk a csapatoknak!