Tavaszi zsongás

A Tavaszi projekthét keretén belül iskolánkban a következő vetélkedőkön vehettek részt a tanulók.

Alsós kerékpáros vetélkedő

Az iskolai Tavaszi Zsongás keretén belül Kerékpáros ügyességi versenyen vehettek részt a 3-4. osztályosok- Az igen technikás pályán két körben versenyeztek a diákok, melyen a következő eredmények születtek:

3. osztály:
1. Szolnoki Áron
2. Rácz Klaudia
3. Keresztúri Kitti

4. osztály:
1. Nagy Kristóf
2. Rácz Zsolt Gergő
3. Hévizi Dániel

Élj egészségesen vetélkedő

“Élj egészségesen!” vetélkedőt rendeztünk az iskola aulájában. 48 alsós gyerek részvételével, 8 csapatban, érdekes, egészséges életmóddal kapcsolatos feladatokat oldottak meg tanulóink.
Bizonyíthatták felkészültségüket rejtvényfejtéssel, Activity feladványokkal, zöldségízlelővel, térbeli táplálékpiramis kirakásával, plakátkészítéssel.
A verseny értékelésében részt vett Dobcsányiné Rehák Rózsa tanárnő, Tölgyiné Tóth Ilona védőnő, Perneki Zsolt a Vitamin Pont zöldségüzlet tulajdonosa, aki kevésbé ismert zöldség és gyümölcsféléket mutatott be a gyermekeknek.
Jeremiás Kamilla a csapatjáték végén jól meg is mozgatta zenés tornájával a résztvevőket.
A délután zárásaként egészséges csemegékkel (zabpehely keksz, dió, mogyoró, sárgarépa csillag) vendégeltük meg a csapatokat.
A játék témájának jegyében a jutalmazás is egy-egy müzliszelet volt.

Alsós aszfaltrajzverseny

Április 13-án, pénteken, aszfaltrajzversenyre hívtuk a rajzolni szerető alsó gyerekeket.
Először zenét hallgattunk (Szentpéteri Csilla: Dongó), s kicsit beszélgettünk róla.
Azután az udvaron a gyerekek munkához láttak.
A feladat a tavaszi természet ábrázolása volt.
A kellemes tavaszi délutánon remek, színpompás képek születtek.
A legszebb alkotásokat az 1.a, a 2.c és a 4.c rajzolói készítették.

Egészségnevelési vetélkedő felsősöknek

Április 18-án a felső tagozatosokból verbuválódott vegyes csapatok 9 állomáson ismerkedhettek az egészséges életmóddal.

I. helyezett:
3. csapat: Somodi Nadja 6.b, Kecskeméti Jázmin 6.b, Buknicz Bence 5.a, Búza Ákos 5.a, Csorba Dávid 6.c, Gyóni Emese 7.a, Kordás Dominik 5.a, Tasi Dorina 7.a

II. helyezett:
1. csapat: Jójárt Lotti 5.a, Katona Szilvia 5.a, Nagy Nimród 6.b, Tari Martin 6.b, Kovács Réka 6.c, Somogyi Milán 7.c

III. helyezett:
7. csapat: Sipka Brenda 6.c, Tóth Laura 6.c, Kiss János Viktor 6.c, Berta Bence 6.c, Prokai Luca 8.c, Szalkai Flóra 7.a, Bárdos Barbara 7.a, Kása Zsófia 7.a

Kerékpáros ügyességi vetélkedő felsősöknek

Április 17-én az iskola udvarán felállított akadálypályán kerékpáros ügyességi versenyt tartottunk. Osztályonként két-két kerékpározni jól tudó tanuló vehetett részt.

Köszönjük a Kárpátia Kincsesház Nonprofit Kft. munkatársainak, hogy az alapanyagok és a jutalmak egy részét biztosították diákjaink számára.