Atlétika eredmények a területi versenytől, egészen az országos versenyig

2018. április 5-én került megrendezésre Kisteleken az atlétika többpróba diákolimpia területi versenye az I. és II. korcsoportos gyermekek számára. A versenyen a legkisebbek tehették próbára ügyességüket, gyorsaságukat. A gyerekek nagy izgalommal várták a megmérettetést. A versenyen az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, a Csengelei Általános Iskola és a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium csapata vett részt lány és fiú csapattal egyaránt.

Az alábbi eredmények születtek:

I. kcs lány:

Sándor Bence Attila
Sejben Kristóf
Szemely Alex

2018. április 19-én került megrendezésre az Atlétika Többpróba Diákolimpia területi versenye a III., IV. korcsoportos diákok számára Kisteleken. A verseny nagyon jó hangulatban, gyönyörű időben telt. Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola, a Csengelei Általános Iskola, a Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola Balástya és a Kisteleki Általános Iskola és Kollégium csapata vett részt lány és fiú csapattal egyaránt a megmérettetésen.

III. kcs lány:

Zsiga Bence Máté
Tamási Máté
Huszka Levente

2018. májusában megrendezésre kerültek Hódmezővásárhelyen az egyéni, valamint a csapat megyei döntők. Először május 7-én az egyéni döntőkkel vette kezdetét a rendezvénysorozat. Iskolánkból több diák is felmérte ügyességét, gyorsaságát, erejét a megyei versenyen.

Csonka Bende – III. kcs. – távolugrás – II. hely (4,78m)

Bencsik Dorka Anna – IV. kcs. – kislabdahajítás – I. hely (61,25m) – országos döntőbe jutott

Gajdacsi Debóra – IV. kcs. – 1.500m – V. hely

Gulyás Nóra – IV. kcs. – 100m – IV. hely

Nagy Tímea Ildikó – IV. kcs. – súlylökés – IV. hely (9,66m)

Huszka Levente – IV. kcs. – távolugrás – III. hely (5,26m)

Juhász Márk – III. kcs. – 600m

Kecskeméti Jázmin Napsugár – III. kcs. – 600m – V. hely (2:00.00s)

Békési Maja – III. kcs. – 600m – VI. hely (2:00.20s)

Katona Szilvia – III. kcs. – távolugrás – IV. hely (4,31m)

Május 8-án a II., III. korcsoportos többpróba csapatversenyen vettek részt tanítványaink. A versenyen nagyon meleg volt. Először a III. korcsoportos lányok és fiúk versenye vette kezdetét. A lányok a VI. helyen végeztek, míg a fiúk, nagyon szoros versenyben a II. helyet szerezék meg. Déltől vette kezdetét a legkisebbek versenye. Kánikulában kellett a fiúknak a legjobbat kihozniuk magukból. Nagyszerű versenyzéssel a II. helyet szerezte meg a II. korcsoportos csapat.

A csapat tagjai:
III. kcs. lány csapat: Békési Maja, Czifra Eszter, Katona Szilvia, Kecskeméti Jázmin Napsugár, Sisák Dorka, Szabó Viktória

III. kcs. fiú csapat: Ambrus Előd, Csonka Bende, Hell Patrik, Juhász Márk, Németh Milán, Takó Roland

II. kcs. fiú csapat: Kis Olivér Márk, Molnár Bendegúz, Nagy Csanád László, Perecz László, Sándor Bence Attila, Sejben Kristóf

Május 9-én a legnagyobbak a IV. korcsoportos lány csapatunk versenyére került sor. A lányok végig koncentráltan, nagyszerű versenyt tudhattak magukénak, így megérdemelten állhattak fel a dobogó legfelső fokára, ezzel biztosítva helyüket az országos versenyen.

A csapat tagjai: Bencsik Dorka Anna, Gajdacsi Debóra, Gulyás Nóra, Nagy Violetta Milla, Nagy Tímea Ildikó, Vígh Lilla

2018. 05. 31-én Győrben, az Olimpiai Sportparkban került megrendezésre az Atlétika Diákolimpia Országos Egyéni versenye. Iskolánkat a rangos versenyen kislabdahajításban Bencsik Dorka Anna képviselte. Dorkának sikerült eddigi csúcsát is megdöntve kislabdahajításban a IV. helyen végeznie 63,23m-rel.

Másnap, június 1-én Győrben, már a IV. korcsoportos atlétika csapatunk versenyzett az országos megmérettetésen. A verseny nagyon jó hangulatban telt, egy valóban fantasztikus felszereltségű és színvonalú létesítményben. Bencsik Dorka Anna, Gajdacsi Debóra, Grabecz Hanna Orsolya, Gulyás Nóra, Nagy Violetta Milla, Nagy Tímea Ildikó a rendszeres felkészülésnek köszönhetően a megyei eredményükhöz képest 201 ponttal jobb eredményt értek el, így a 17. helyen végzett a csapat.

Gratulálunk az elért eredményekhez! Nagyon köszönjük a versenyeken részt vevő gyermekek munkáját, felkészülését, a pedagógusok és az iskola vezetőségének támogatását!

Kelemen Zita, Bukor Csilla, Veres Márton – testnevelők

I-II. korcsoport: