Szép magyar beszéd verseny 2017

A Kazinczyról elnevezett “Szép Magyar Beszéd” versenyen baksi, balástyai, csengelei és kisteleki tanulók között dőlt el, ki képviseli a tankerületet a félországos megmérettetése.

A területi versenynek a szokásokhoz híven idén is a Kisteleki Általános Iskola adott helyet, mely két korcsoportban, az 5-6. osztályosok és 7-8. osztályosok között zajlott. A vetélkedő résztvevőinek a szabadon választott, 20-25 soros prózai szöveg felolvasása után a zsűri által kijelölt kötelező szöveget is értő és értető módon kellett felolvasniuk. Az 5-6. évfolyamosok „Szent László pénzét”, a 7-8. évfolyamosok Dóra Zoltán „Mi lesz ha megtudom” című szövegét kapták.

A háromfős zsűri tagjai Dr. Tóthné Facskó Zsuzsanna, Szuromi Pálné, és Szőnyiné Farkas Erzsébet voltak, akik jó tanácsokkal is ellátták a diákokat.

A verseny győztesei:

5-6. osztályosok:
1.    helyezett: Tóth Zsófia Dorina 6. o., Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda,
felkészítő tanár: Kutasi Sándor
2.    helyezett: Csóka Vivien Alexandra 6. o., Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanár: Geráné Buknicz Mária
3.    helyezett: Kanalas Beáta 6. o., Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda,

7-8. osztályosok:
1.    helyezett: Mészáros Alexa Klaudia 8. o., Kisteleki Általános Iskola,
felkészítő tanár: Barna Andrásné
2.   helyezett: Tóth Panna 8. o., Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda,
3.   helyezett: Katona Petra 8. o., Csengelei Általános Iskola,
felkészítő tanár: Lantosné Horváth Irén