Országos Diákolimpiai Bajnok a kisteleki görkoris

Sándor Beatrix egyéniben és csapatban is aranyérmet szerzett, de a csapat többi tagja is nagyszerű helyezésekkel, két ezüsttel és egy csapatarannyal lett gazdagabb.

Május elsején került sor a Gyorsasági Görkorcsolyázó Diákolimpia Országos Döntőjére Tatabányán. A Diákolimpián az iskolájukat képviselik a versenyzők, így a Hétkerék Egyesület tagjai most a Kisteleki Általános Iskola, valamint a szegedi Déri Miksa Szakképző Iskola nevében álltak rajthoz.

Sándor Beatrix
egyéniben nagy fölénnyel jutott a döntőbe, majd mindkét távját magabiztosan megnyerve Magyarország Gyorsasági Görkorcsolyázó Diákolimpiai Bajnoka lett.
02-diakolimpia_gorkori_2016_022
Gyalai Evelin óriási küzdelemben csak centiméterekkel maradt le az aranyról, de így is övé lett a diákolimpiai ezüstérem.
03-diakolimpia_gorkori_2016_025
Abonyi Csenge szintén döntőbe jutott élete első diákolimpiai versenyén, és okosan küzdve a dobogó második helyét szerezte meg.
04-diakolimpia_gorkori_2016_012
Nagy Violetta Milla pontszámai alapján holtversenyben végzett a harmadik helyezettel, de a hosszabb távon elért ideje alapján a negyedik, igen előkelő helyen állhatott az eredményhirdetésen.
05-diakolimpia_gorkori_2016_019
Bitó Szilvia ugyanebben a korcsoportban sajnos nem került a döntőbe, de az összetett értékelés során a hatodik helyet így is megszerezte.
06-diakolimpia_gorkori_2016_020
Kiss Hanna a legkisebbek között indulva állt helyt derekasan, az utolsó körben is előzve gurult be a hetedik helyre.
07-diakolimpia_gorkori_2016_004
Az első korcsoportos fiúk között nagyon sokan indultak, több előfutamra is sor került, így Nagy Kristóf 11. és Nagy Vilmos 13. helye is elismerést érdemel.
08-diakolimpia_gorkori_2016_010
Az első korcsoportos lányok között szintén sokan nagyon sokan álltak rajthoz, itt Paragi Dorka 17. és Jenei Evelin 18. érdemel dicséretet a derekas helytállásukért.
09-diakolimpia_gorkori_2016_008

A váltóban is elindultak a Kisteleki Általános Iskolát képviselő versenyzők.

Sándor Beatrix, Nagy Milla és Bitó Szilvia az aranyérmet jelentő első helyet szerezte meg.

10-diakolimpia_gorkori_2016_034
Az Abonyi Csenge, Paragi Dorka és Kiss Hanna összetételű csapat a 4. helyen görkorcsolyázott a célvonalba.
11-diakolimpia_gorkori_2016_028
A fiúk korcsoportjában Nagy Kristóf és Nagy Vilmos mellett Jenei Evelin versenyzett, és végeztek a hatodik helyen.
12-diakolimpia_gorkori_2016_032

A Gyorsasági Görkorcsolyázó Diákolimpia Országos Döntőjében elért eredmények:

Sándor Beatrix egyéniben I., váltóban I. helyezett
Gyalai Evelin egyéniben II. helyezett