Karácsonyi projekthét

Luca napján elkezdődött a karácsonyi projekthét az általános iskolában. Délután az alsó tagozatosok kipróbálhatták táncos lábukat, ugyanis Szatmári Éva és Szélné Bradanovics Bernadett vezetésével fergeteges táncházban vehettek részt. Közben teát kortyolgattak, és elfogyasztották a finom pogácsát, melyet az SZMK-s szülők sütöttek.

Szerdán és csütörtökön mézeskalács illata árasztotta el az iskolát. Minden osztály lehetőséget kapott, hogy kipróbálja cukrász képességeit. A kicsik és a nagyok lelkesen nyújtották, szaggatták és sütötték a karácsonykor elmaradhatatlan finomságot.

Délutánonként a felső tagozatosok játékos vetélkedőn mérhették össze rátermettségüket. Voltak ügyességi feladatok, de a karácsonyi ünnepkörhöz tartozó ismereteiket is fel kellett eleveníteniük.

Eredmények:
5.-6. évfolyam: 1. hely: 6. c 2. csapata
                           2. hely: 5. c 2. csapata
                           3. hely: 6. c 1. csapata

7.-8. évfolyam: 1. hely: 8. b 1. csapata
                           2. hely: 8. c 2. csapata
                           3. hely: 7. d 2. csapata

December 16-án az idei évben is megrendeztük a karácsonyi vásárt, amelyen a szülők segítségével elkészített ajándéktárgyak találtak gazdára. Igazi vásári forgatag szereplői lehettek az itt megjelentek.

Köszönet mindenkinek az előkészületekért és a lebonyolításért!