Iskolaorvosi vizsgálat

Kedves Szülők!

Az iskola-egészségügyi szolgálat feladata az egészségről szóló hatályos jogszabályban (26/1997. (IX.3.) NM rendelet)  elrendelt szűrővizsgálatok elvégzése, a kiszűrt elváltozások nyomon követése. A tanulók védőnői vizsgálata 2 évenként: a testmagasság, a testtömeg, a testi fejlettség és tápláltsági állapot hazai standardok szerinti értékelése, az érzékszervek működésének vizsgálata (látás, hallás és a színlátás a 6 évfolyamban), mozgásszervek vizsgálata (láb, gerinc), vérnyomás ellenőrzése. A talált elváltozásról írásban tájékoztatást küldünk, szükség esetén javaslattal ellátjuk. A tanév során esedékes szűrővizsgálatok az iskolával egyeztetett rend szerint történnek.
A 8. osztályosok iskolaorvosi vizsgálatának időpontja: 2016. 05. 03.
A vizsgálatokat végző gyermekorvos és védőnő: Dr. Pálinkás Pál és Tölgyiné Tóth Ilona
A vizsgálat helye: Gyermekorvosi Rendelő.

Tölgyiné Tóth Ilona
iskola védőnő