Angol versenyek a Kisteleki Általános Iskola felső tagozatán

„Egy másik nemzetet úgy tisztelhetek meg, ha a saját nyelvén szólalok meg.”
/Gyurta Dániel/

Novemberben került megrendezésre iskolánk felső tagozatán az Idegen Nyelvi Munkaközösség által szervezett versenysorozat, amelynek keretén belül 5. és 6. osztályban mese- és versmondó, 7. és 8. osztályban pedig fordító versenyen mérhették össze angol tudásukat a résztvevők. A versenyeket évfolyamonként bonyolítottuk le, és összesen 55 diák vett részt rajtuk.

A mese- és versmondó kategóriában egy szabadon választott angol verset vagy mesét mondtak el a résztvevők. A zsűri értékelte a gyerekek angol kiejtését, hanglejtését, érthetőségét, színészi teljesítményét, valamint szövegtudását. A fordító versenyen  a résztvevőknek angol nyelvről magyarra kellett átdolgozni egy szöveget szótár segítségével. Az értékelés során figyelembe vettük a diákok magyar szövegben érezhető nyelvhasználatát, kifejezőkészségét, a mondatok összefüggéseit és természetesen az angol szöveghez viszonyított nyelvhelyességet.

A zsűri nehéz helyzetben volt, mert sok jó képességű és jól felkészült tanuló vett részt a versenyeken, ezért több évfolyamon is holtverseny alakult ki:

5. évfolyam:
I. helyezettek: Nagy Márk Ábel, Sutka Dániel Ferenc
II. helyezett: Czifra Eszter
III. helyezettek: Berta Bence, Kovács Réka
Különdíj „leghosszabb vers” kategóriában: Gyöngyösi Eliza

6. évfolyam:
I. helyezett: Lakatos Dorka
II. helyezettek: Kálmán Petra, Martonosi Olivér
III. helyezettek: Domonics János, Jenei Klaudia, Juhász Jázmin

7. évfolyam:
I. helyezett: Sándor Beatrix Miett
II. helyezett: Grabecz Hanna Orsolya
III. helyezett: Bitó Balázs

8. évfolyam:
I. helyezettek: Buják Napsugár, Tóth Szabolcs Farkas
II. helyezettek: Kovács Kamilla, Süli Bendegúz
III. helyezettek: Sándor Mihály Ádám, Tóth Ádám Balázs

A díjazottak ajándékokat kaptak, ezen kívül minden résztvevőt édességgel kínáltunk meg.

Köszönetemet szeretném kifejezni Becseiné Ráti Zsuzsanna, dr Csejtei Zoltánné, Huszka Istvánné és Ocskai Tímea tanár néniknek a tanulók felkészítéséért és a versenyek lebonyolításáért, valamint iskolánk vezetőségének a versenyeken kiosztott jutalom ajándékokért.

Mészáros Orsolya
                                                                               Idegen Nyelvi Munkaközösség vezető